Ikony-wordpress2

WordPress

Kiedy realizujemy nową stronę internetową, to jednym ważnych aspektów jest wybór systemu CMS, który będzie ją obsługiwał Od tej decyzji zależy kilka aspektów związanych z realizacją, obsługą, bezpieczeństwem i kosztami wykonania strony WWW.

WordPress jest doskonałym framework-iem (podstawą) do realizowania stron i sklepów internetowych.
Doskonale sprawdza się w każdych także w dużych projektach. Według serwisu w3techs.com z WordPressa korzysta 62,8% wszystkich stron internetowych, których system zarządzania treścią znamy. Stanowi to 43,2% wszystkich stron internetowych.

Przyjrzyjmy się wybranym zaletom WordPress.

  • Jest oparty na licencji GNU, co jest niewątpliwie korzystne z punktu widzenia kosztów. Zarówno dla klientów jak i wykonawców.
  • Posiada duże możliwości rozbudowy o indywidualne funkcje i rozwiązania, wynikające z zapotrzebowania klienta. Liczby mówią same za siebie: w oficjalnym repozytorium znajduje się ponad 60 000 pluginów / wtyczek do pobrania. Liczba dostępnych motywów tylko na wordpress.org to 6000 oraz więcej w innych repozytoriach i sklepach. 
  • Z racji swojej popularności, grono deweloperów mogących tworzyć nowe i rozbudowywać istniejące strony oparte na WordPress jest duże. Stale rośnie na rynku zapotrzebowanie na deweloperów znających tę platformę.
  • Powszechnie dostępna jest obszerna dokumentacja dla deweloperów na stronie codex.wordpress.org oraz tysiące tutoriali, filmów i internetowych kursów.
  • WordPress używa powszechnie znanych i najpopularniejszych technologii webowych, spotykanych na prawie każdym hostingu, takich jak: PHP, JavaScript, CSS, HTML oraz różne frameworki, z których można korzystać w naszych rozwiązaniach. Warto wspomnieć o takich jak REACT, czy VUE. Dlatego też może być instalowany na prawie każdym hostingu / serwerze.
  • Posiada łatwy i intuicyjny w użyciu panel administracyjny dla użytkowników. Przygotowanych jest wiele wersji językowych tego CMS.
  • WordPress posiada własne REST API, co daje możliwość wykorzystania go jako silnika podającego dane do osobnych aplikacji Headless.
  • Siłą WordPress’a jest jego duża, międzynarodowa społeczność wspierająca i tworząca cały projekt. 
  • więcej informacji znajdziesz w min w artykule „Dlaczego polecamy WordPress

Oferujemy budowę stron internetowych z wykorzystaniem CMS WordPress od A do Z.

Jeśli chcesz zbudować stronę od nowa potrzebujesz wsparcia w całym procesie produkcji. Proponujemy rozpocząć od warsztatów i konsultacji, wspólnie przeanalizaujemy Twój pomysł, przygotujemy makiety funkcjonalności, projekt graficzny, który następnie wdrożymy do strony z CMS WordPress. Zamieścimy treści i media. Przeniesiemy stronę na serwer produkcyjny i zabezpieczymy. Dla tak przygotowanej strony możemy też prowadzić opiekę techniczną – dedykowane wsparcie. Zobacz też artykuł o etapach realizacji strony www.

Wdrożenia WordPress z istniejącego projektu graficznego

Gdy masz przygotowany projekt graficzny w plikach graficznych – Adobe, Affinity, Figma lub w HTML – przygotujemy motyw (czyli wygląd i funkcjonalności jakie ma mieć strona www ) dla WordPress w oparciu o Twój projekt i wytyczne. Zobacz artykuł Etapy realizacji strony www.

Opieka techniczna – dedykowane wsparcie dla stron WordPress

Strona www już jest – potrzebujesz wsparcia i obsługi m.in. w: aktualizacjach, zabezpieczeniu, kopiach zapasowych swojej strony internetowej – skorzystaj z naszych usług. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Obsługa stron internetowych.

Rozbudowa istniejacej strony z WordPress

Gdy już masz stronę zbudowaną na WordPress ale chcesz ją rozbudować o dodtkowe funkcjonalności, dodać nowe elementy np. dodać nawigację, formularze, zmienić wygląd wybranych części strony itp. – nie zawsze potrzebujesz  nowego motywu. Być może istniejący warto przebudować i wzbogacić o wybrane elementy.  Warto też przebudowę istniejącej strony poprzedzić jej audytem. 

Audyt strony interentowej

Gdy masz już WordPress ale nie wiesz czy działa poprawnie, widzisz błędy, strona wolno się ładuje, realizujesz nową stronę i chcesz ją sprawdzić, chcesz wykonać okresowe sprawdzenie techniczne strony www – w wyniku audytu otrzymasz potrzebne informacje. Zobacz naszą ofertę audytów stron www.

Zabezpieczenie stron opartych na WordPress

Bezpieczeństwo Twojej strony to temat rzeka. Uszkodzenie i zniszczenie strony to tylko czubek góry lodowej. Pomagamy w zapewnieniu bezpieczeństwa i ciągłości działania stron internetowych opartych na WordPress oraz sklepów WooCommerce. Możemy ci pomóc w poprawie bezpieczeństwa i naprawie skutków jego naruszenia – włamania. Więcej informacji o skutkach włamań znajdziesz w  artykule Jakie mogą być skutki włamań na strony internetowe?

Migracja istniejącej już strony do WordPress

Być może masz już działającą stronę www jako stronę statyczną a może system CMS który nie spełnia twoich oczekiwań. Nie jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Pomożemy w migracji twojej strony do CMS WordPress. Przygotujemy dedykowany motyw odpowiadający za wygląd graficzny i wdrożymy potrzebne funkcjonalności. Przeniesiemy dane z obecnej witryny. Tak aby użytkownicy mogli łatwiej niej korzystać a sama strona była także bardziej przyjazna dla wyszukiwarek takich jak google. O tym dlaczego warto używać WordPress oraz przykłady realizacji poznasz w artykule Dlaczego polecamy WordPress?

Współpraca z nami

Dokładamy wszelkich starań aby praca i komunikacja przebiegła szybko oraz sprawnie. W sprawach formalnych takich jak podpisanie umów, zamówień, zleceń prac itp., jesteśmy przyjaźni dla klienta. Rozliczenie prac odbywa się na podstawie faktury VAT (poprzedzonej fakturą Proformą).

Kontakt

Jeśli masz pytania, potrzebna jest wycena, rozmowa – Zapraszamy do kontaktu z nami.

Referencje

PORTFOLIO

Paweł Jankowski Kancelaria Radcy Prawnego

Etyczne Finanse

Sławomir Chmielewski

Activo Logistics

Paweł Maciążek Kancelaria Radcy Prawnego

Katro Ogrody

Opportunity

Remondis Electrorecycling

Back to top button