Warsztaty i konsultacje

Gdy przychodzi nowy klient i chce poznać ofertę na realizację strony internetowej, przebudowę lub obsługę istniejącej strony www, projekt identyfikacji wizualnej itd., prosi o ofertę z konkretną wyceną. Niestety po kilku pytaniach zwykle okazuje się, że klient tak naprawdę nie wie czego potrzebuje. Wynika to z nieświadomości możliwości technicznych, nieznajomości rozwiązań ale także niewiedzy nt tworzenia i funkcjonowania stron internetowych. Klienci nie zdają sobie sprawy co składa się i wpływa na cenę projektu.

Skutkiem tego jest ciągłe jeszcze niedocenianie profesjonalnego wykonania i zabezpieczenia strony www. Klienci inwestują duże kwoty w inne rejony firmy, bardzo zdawkowo traktując wykonanie strony i przeznaczając na to zbyt małe fundusze. To poważny błąd zwłaszcza, że w obecnym świecie to właśnie strona www w dużym stopniu przyczynia się do wzmocnienia pozycji firmy na rynku.

Bardzo istotną sprawą jest więc uświadomienie z czego składa się projekt, jak przebiega, na co wpływa i za co się płaci. Idealną formą zdobycia tej wiedzy są właśnie warsztaty i konsultacje. Często dopiero wtedy klient jest w stanie określić swoje potrzeby i oczekiwania. Wtedy też może konstruować konkretne zapytania ofertowe, specyfikacje zamówienia i zbierać oferty, które da się merytorycznie porównać.

Po co są warsztaty?

Warsztaty mogą być ogólne lub indywidualne, skierowane na analizę konkretnej firmy. Dają możliwość zdobycia lub uaktualnienia wiedzy, dzięki której można precyzyjnie określić co trzeba zamówić.
Na warsztatach między innymi dowiesz się:

  • Jaki rodzaj kompetencji jest potrzeby aby wykonać poszczególne etapy prac.
  • Jakie są etapy prac i ich kolejność.
  • Jaka jest potrzebna infrastruktura technologiczna.
  • Na co należy zwrócić uwagę w kontekście bezpieczeństwa i optymalizacji strony internetowej.
  • Jak zarządzać budżetem, czy potrzebne są środki na wykonanie strony www czy też na obsługę.
  • Zakres prac i wiele więcej …

Z doświadczenia wynika, że bardzo często takie konsultacje zmieniły podejście klienta do zamówienia i realizacji całego projektu.

Ile to kosztuje?

W dzisiejszych czasach najcenniejsza jest informacja i świadomość gdzie warto pieniądze wydać a gdzie nie. Tę wiedzę dają konsultacje, dlatego warto zainwestować w nie, zwłaszcza przed wykonaniem drogiego zlecenia, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić dużo pieniędzy, nie wydając ich na to co zbędne.

Cena warsztatów i konsultacji określana jest indywidualnie w zależności od zakresu merytorycznego i czasowego, ilości uczestników oraz prelegentów, omawiających dane zagadnienia.

Jeśli masz pytania, potrzebna jest wycena, rozmowa – Zapraszamy do kontaktu z nami.

Back to top button