W DNIU 23 LISTOPADA W BIAŁYMSTOKU ODBYŁA SIĘ #4 EDYCJA WORDUP.

Spotkanie deweloperów, użytkowników i pasjonatów platformy WordPress. Poświęcone budowaniu, obsłudze stron internetowych oraz wszelkich tematów pokrewnych tej dziedzinie.

W tej edycji WordUp Białystok wróciliśmy do tematu

„DLACZEGO POLECAMY WORDPRESS? KOMUNIKACJA DEVELOPERA Z KLIENTEM.”

Ten temat pojawiał się już w innych prezentacji. Jednak za każdym razem ukazują się nowe wątki i pytania, które warto omówić i przedyskutować. Dlatego każda prezentacja związana z tematem komunikacji jest inna. Tak też było tym razem.

W tym przypadku więcej uwagi zostało poświęconej temu dlaczego WordPress jest tak bardzo popularnym systemem Cms, dlaczego warto go używać. Posiada wiele możliwych zastosowań: blogi, strony, sklepy, portale, platformy e-learning, aplikacje.
Pokazałem także kilka przykładów rozpoznawalnych ogólnoświatowych marek, których strony internetowe działają w oparciu o WordPress.

Nie obyło się bez wątku finansowego. Poruszony został wątek zamówień, umów i zakresu prac po wdrożeniu. Począwszy do aktualizacji WordPress, motywów i pluginów, aktualizacji i rozbudowy treści serwisu, seo, zabezpieczania i backupu obsługiwanych stron internetowych.

Warto także wspomnieć o interesujących prezentacjach Łukasza Kołodziejczyka “Analityczna podróż – ludzka strona morza danych o naszym WordPressie”  oraz Wojciecha Babicza „Jak webmaster został politykiem, prawnikiem i administratorem serwerów jednocześnie”. Jeśli jeszcze ich nie znać to warto poczekać na kolejnego WordUp aby je zobaczyć, pojechać do innego miasta.

Dziękujemy organizatorom WordUp Białystok za zaproszenie, miłe przyjecie, dobrą atmosferę oraz organizację spotkania i afterparty. 

autor: Marcin Jóźwiak