WordCamp Brno 2019

W dniach 25-26 października 2019 odbyła się 8 edycja WordCamp Brno.

Czym jest WordCamp? 

Jest to coroczna dwu dniowa międzynarodowa konferencja w Czeskim Brnie. Motywem przewodnim jest oczywiście WordPress. Jednak były także prelekcje poruszające tematy, designu, marketingu oraz aspektów prawnych związanych pracą przy tworzeniu i obsłudze stron i sklepów internetowych.

Pierwszego dnia odbył się Contributor Day. Dzień w którym każdy uczestnik może dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju WordPress w jednym z kilku zespołów: Core, Documentation, Polyglots, Themes, Accessibility, Support.

Dzień drugi to dzień prelekcji. W tym dniu na WordCamp Brno były dwie równoległe ścieżki. Wystąpienia odbywały się w języku czeskim i angielskim. 

Na wspomnianym WordCamp Brno 2019 prowadziłem prelekcję poświęconą „Formularzom na stronach internetowych”, jako jeden z anglo języcznych prelegentów. W której omawiałem zasady budowy, zabezpieczania i walidacji formularzy na stronach internetowych oraz ich implementacji do motywów WordPress.

Dziękuję organizatorom WordCamp Brno 2019 za zaproszenie, dobrą atmosferę, możliwość zbierania wiedzy oraz dzielenia się własnym doświadczeniem.

autor: Marcin Jóźwiak

Back to top button