WordCamp Brno 2019

W dniach 25-26 października 2019 odbyła się 8 edycja WordCamp Brno.

Czym jest WordCamp? 

Jest to coroczna dwu dniowa międzynarodowa konferencja w Czeskim Brnie. Motywem przewodnim jest oczywiście WordPress. Jednak były także prelekcje poruszające tematy, designu, marketingu oraz aspektów prawnych związanych pracą przy tworzeniu i obsłudze stron i sklepów internetowych.

Pierwszego dnia odbył się Contributor Day. Dzień w którym każdy uczestnik może dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju WordPress w jednym z kilku zespołów: Core, Documentation, Polyglots, Themes, Accessibility, Support.

Dzień drugi to dzień prelekcji. W tym dniu na WordCamp Brno były dwie równoległe ścieżki. Wystąpienia odbywały się w języku czeskim i angielskim. 

Na wspomnianym WordCamp Brno 2019 prowadziłem prelekcję poświęconą „Formularzom na stronach internetowych”, jako jeden z anglo języcznych prelegentów. W której omawiałem zasady budowy, zabezpieczania i walidacji formularzy na stronach internetowych oraz ich implementacji do motywów WordPress.

Dziękuję organizatorom WordCamp Brno 2019 za zaproszenie, dobrą atmosferę, możliwość zbierania wiedzy oraz dzielenia się własnym doświadczeniem.


Back to top button