WordCamp Bratysława 2019

W dniach 11-12 października 2019 odbyła się 8 edycja WordCamp Bratysława.

Czym jest WordCamp? 

Jest to coroczna międzynarodowa konferencja IT. Spotkanie twórców, użytkowników oraz przede wszystkim pasjonatów WordPress.

Pierwszego dnia odbył się Contributor Day. Dzień w którym każdy uczestnik może dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju WordPress w jednym z kilku zespołów. Poświęconych takim zagadnieniom jak:

  • Poprawki do WordPressa (Core) oraz opracowywanie dokumentacji (Documentation)
  • Tłumaczenia (Polyglots)
  • Weryfikacja motywów (Themes)
  • Dostępność (Accessibility)
  • Praca na oficjalnym forum pomocy technicznej WordPress (Support)

Dzień drugi to dzień prelekcji i warsztatów. W tym dniu na WordCamp Bratysława był trzy równoległe ścieżki. Jedna to warsztaty, a dwie kolejne to prezentacje. Wystąpienia odbywały się w języku słowackim i angielskim. 

Na wspomnianym WordCamp Bratysława 2019 prowadziłem prelekcję poświęconą „Formularzom na stronach internetowych”, jako jeden z anglo języcznych prelegentów. W której omawiałem elementy i zasady budowy formularzy na stronach internetowych oraz ich implementacji do motywów WordPress.

Należy także wspomnieć, że był również drugi prelegent z Polski – Krzysztof Dróżdż z prezentacją poświęconą WordPress update.

Można powiedzieć że byliśmy dwuosobową reprezentacją Polski na Słowackim WordCamp 2019 🙂 .

Dziękuję organizatorom WordCamp Bratysława 2019 za zaproszenie, dobrą atmosferę, możliwość zbierania wiedzy oraz dzielenia się własnym doświadczeniem.

Back to top button